0

Коли запустять Швидкісний трамвай

20 Грудня, 2021

Проект швидкісного трамвая в Гуш-дані, будівництво якого триває вже 11 років, повинен був запустити першу лінію в жовтні 2021 року. Цього не сталося. Замість цього у вівторок, 23 листопада, була здійснена чергова “тестова поїздка”.

Відкриття “червоної лінії” перенесено на листопад 2022 – і навіть в цьому немає ніякої впевненості. І якщо цього недостатньо-бюджет проекту продовжує роздуватися. Якщо в 2010 будівництво швидкісного трамвая оцінювалося в 11 мільярдів Шекелів, в 2012 він виріс до 14,4 мільярдів, а сьогодні оцінюється в 18 мільярдів – на 7 мільярдів більше, ніж було закладено в початковий план.

Крім ” червоної лінії “будуються” зелена “і” фіолетова ” лінії, які повинні зв’язати в єдину транспортну систему Гуш-Дан. Генеральний директор компанії НАТА Хаїм Глік обіцяв, що лінії запустять в 2026 і 2027 році – але і їх відкриття буде перенесено по комплексу різних причин.

Так, для будівництва “фіолетової лінії” необхідно евакуювати і знести квартал Кфар Шалем в Тель-Авіві. Це повинні були зробити в серпні-але досі навіть не розроблений план компенсації для жителів. На “зеленій лінії” повинні були приступити до робіт з будівництва декількох станцій в Тель-Авіві – але цього досі не сталося. Тендери на будівництво обох ліній відкладені. Пропозиції були внесені більше року тому-але ніяких рішень не прийнято. Офіційним поясненням відстрочки тендеру є евакуація Кфар Шалем, але за лаштунками кажуть, що американці тиснуть на Ізраїль з тим, щоб ці тендери не були передані китайським компаніям.

За розрахунками фахівців Міністерства фінансів кожен місяць затримки з пуском швидкісного трамвая обходиться економіці в сто мільйонів шекелів. На даний момент вартість затримки перевищила 600 мільйонів шекелів – і судячи з минулого досвіду, ця цифра буде тільки рости.