Ланцюжки поставок продовжують відчувати тиск

Торговельна активність B2B в ланцюжках поставок в США зросла в другому кварталі швидше, ніж у Китаї. Таким чином, найбільша економіка світу задає темпи відновлення світової торгівлі в другій половині року. Це те, що показують нові дані Tradeshift.

Згідно з поточним індексом глобального торгового здоров’я Tradeshift, активність в ланцюжку поставок зросла на 9 відсотків у другому кварталі. У Євро цей показник навіть становить 21 відсоток, що більш ніж в два рази вище, ніж в середньому по світу. Обсяг замовлень зріс на 62 відсотки. Виробництво у виробничому секторі в єврозоні досягло нового рекордного максимуму в червні.

Однак зростання залишається нерівномірним, особливо в Китаї. Тут торговельна активність знизилася на 22 відсотки у другому кварталі. Це другий квартал поспіль з двозначним спадним трендом. За даними Національного бюро статистики Китаю, виробництво на китайських заводах було утруднено через вузькі місця в ланцюжку поставок. Дані Tradeshift показують, що ланцюжки поставок в США і в єврозоні також можуть зіткнутися з проблемами, оскільки постачальники не можуть конкурувати з попитом.

“Недавнє уповільнення в Китаї показує, як швидко зовнішні фактори можуть вплинути на динаміку”, – говорить Крістіан Ланнг, генеральний директор Tradeshift. “Оператори ланцюжка поставок мігрують по вузькому хребту, щоб зберегти відновлення на ходу. Зрозуміло, що великі покупці дуже зацікавлені в тому, щоб отримати вигоду з поточного зростання попиту. Але якщо постачальникам доведеться сплатити рахунок за це, вся система опиниться під тиском”.

Висхідний тренд в роздрібній торгівлі чинить тиск на ланцюжки поставок

Активність у виробничому секторі в другому кварталі незначно зросла в порівнянні з попереднім кварталом. Дивлячись на ті ж дані в сукупності, стає ясно, що динаміка залишається дуже високою у всьому секторі. Аналогічна картина спостерігається в роздрібній торгівлі з 6-відсотковим збільшенням у другому кварталі. Сукупний аналіз показує різке і стійке збільшення динаміки з початку 2021 року. Підтримка цієї динаміки чинить тиск на ланцюжки поставок.

Тиск на ланцюжки поставок є складним і багаторівневим, але відсутність грошового потоку є постійною проблемою серед постачальників, які борються зі зростаючим попитом. Поточний індекс Tradeshift показує, що розрив між новими замовленнями і платежами постачальникам значно збільшився в минулому кварталі.

Побоювання з приводу нестачі ліквідності зростають-Євро-простір особливо постраждав

Загальний обсяг замовлень зріс на 35 відсотків у другому кварталі порівняно з попереднім кварталом. Навпаки, кількість оброблених рахунків-фактур постачальників зросла всього на 2 відсотки за той же період. Це значно менше, ніж у попередніх кварталах. Чим більше цей розрив збільшується, тим складніше постачальникам стає створювати достатні грошові резерви для виконання нових замовлень. Згідно з даними Tradeshift, цей дисбаланс в ланцюжках поставок особливо гостро відчувається в єврозоні. Тут обсяг замовлень зріс на 62 відсотки у другому кварталі, в той час як загальна кількість рахунків-фактур збільшилася всього на 8 відсотків за той же період.

“У системі потрібна достатня гнучкість, щоб забезпечити постачальників паливом, необхідним для швидкого відновлення. Тут фінансові команди відіграють вирішальну роль”, – сказав Лаанг. “Технологічні рішення можуть усунути багато поточних вузькі місця в ліквідності без будь-якого додаткового ризику для покупця”“

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Сертифікована SAP інтеграція для доповнення цифрових платежів від Постачальника платіжних послуг Novalnet
Next post Зрушення: симпозіум онлайн-друку 28 і 29 квітня 2022 року