0

Скільки насправді коштують заморожені овочі?

16 Грудня, 2021

Не так давно Управління конкуренції почало розслідування щодо вимоги торгових мереж підняти ціни на Заморожені продукти. Проте вже на початку дослідження стала видна різниця в сотні відсотків між цінами для імпортерів і кінцевих покупців.

Так Міністерство економіки нещодавно відновило квоту на імпорт заморожених бобів. У контексті угоди за квотою імпортери зобов’язалися встановити низьку ціну для споживача, а натомість вони повинні були отримати квоту без митних зборів. Насправді імпорт бобів, з урахуванням обвалу євро, коштує дуже дешево.

За даними одного з імпортерів, вартість покупки зеленої стручкової квасолі в 800-грамовій упаковці виробництва Бельгії, становить всього 61 цент, згідно з розрахунками, які імпортер представив журналістам Ynet.

За курсом євро, рівним 3,6 шекеля, це всього лише 2,19 шекеля за пакет. Різні витрати, такі як: транспортування, митниця та перевірка Міністерства охорони здоров’я, додають до ціни за одиницю 52 агорот. В результаті всіх добавок остаточна вартість товару без митниці – 2,70 шек. за упаковку, а з митницею-3,60 шек. за упаковку. Звичайно, імпортер повинен заробляти. І нехай це, наприклад, 35%, тоді вартість такої упаковки буде 6,12 шек. Однак ж…Ні. Товар відправляється в торговельну мережу, яка теж хоче заробити і просто примножує вартість на два. І ось так 3,60 шек перетворюються в 12 Шекелів, – в кращому випадку.

А якщо ми подивимося на місцеве виробництво, то побачимо, що та ж квасоля з Галілеї продається в Рамі Леві за 8 шекелів. Взагалі, компанія “При Ха Галіль” продає 98% своєї продукції на ізраїльському ринку, і її власники не розуміють, чому для імпортерів повинні бути якісь пільги. Ізраїльські виробники вважають, що в мінекономіці немає розуміння того, що відбувається на ринку замороженої продукції. І якщо є іноземна компанія, чия продукція коштує дорого, це не означає, що через неї потрібно укласти на лопатки вітчизняного виробника.